ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Turnieje szachowe

Ekstraliga czeska 2013/14

| 0 comments

Ledwie drużyna G-Team Novy Bor zdobyła tytuł najlepszej drużyny Europy, a już rozpoczęła się kolejna edycja czeskiej Ekstraligi. Jak co roku gra w niej wielu Polaków z reprezentantami Polski na czele.

Pierwsza sesja odbywa się w dniach 2-3 listopada 2013 roku.


Wyniki Polaków w I rundzie:

IM Jiri Jirka(2453) – GM Rafał Antoniewski(2550) 1:0

GM Peter Michalik(2576) – GM Kamil Mitoń(2597) remis

GM Marcin Dziuba(2582) – GM Igor Stohl(2528) remis

GM Tomas Petrik(2519) – GM Artur Jakubiec(2515) remis

IM Marian Jurcik(2481) – GM Aleksander Miśta(2582) 0:1

GM Krzysztof Jakubowski(2532) – GM Vladimir Sergeev(2421) 1:0

FM Martin Jurcik(2359) – IM Piotr Murdzia(2444) remis

GM Lubomir Ftacnik(2545) – GM Dariusz Świercz(2627) remis

GM Marcin Tazbir(2555) – GM Łukasz Cyborowski(2526) remis

GM Krzysztof Bulski(2538) – GM Tomas Polak(2503) remis

GM Mateusz Bartel(2626) – GM Jan Bernasek(2545) – 1:0

Wyniki Polaków w II rundzie:

GM Rafał Antoniewski(2550) – GM Vasily Yemelin(2558) remis

GM Kamil Mitoń(2597) – IM Marian Jurcik(2481) remis

GM Vladimir Sergeev(2421) – GM Marcin Dziuba(2582) remis

GM Artur Jakubiec(2515) – FM Martin Jurcik(2359) 1:0

GM Aleksander Miśta(2582) – GM Peter Michalik(2576) remis

GM Igor Stohl(2528) – GM Krzysztof Jakubowski(2532) remis

IM Piotr Murdzia(2444) – GM Tomas Petrik(2519) 0:1

GM Dariusz Świercz(2627) – GM David Navara(2705) remis

GM Alexej Shirov(2695) – GM Marcin Tazbir(2555)  remis

GM Łukasz Cyborowski(2526) – GM Yuriy Krivoruchko(2701) remis

GM Viktor Laznicka(2677) – GM Krzysztof Bulski(2538) 1:0

Vaclav Svoboda(2428) – GM Mateusz Bartel(2626) remis

GM Alexander Fier(2572) – GM Paweł Jaracz(2502) 1:0

Wyniki Polaków w III rundzie:

GM Dariusz Świercz(2627) – GM Mikulas Manik(2404) 1:0

IM Lukas Cernousek(2455) – GM Marcin Tazbir(2555) 1:0

GM Jan Krzysztof Duda(2542) – IM Jiri Jirka(2453) remis

GM Robert Kempiński(2590) – GM Evgenij Najer(2641) remis

GM Konstantin Landa(2638) – GM Bartłomiej Heberla(2556) remis

GM Kamil Mitoń(2597) – GM Lubomir Ftacnik(2545) remis

GM Łukasz Cyborowski(2526) – GM Marcin Dziuba(2582) remis

GM Artur Jakubiec(2515) – GM Paweł Jaracz(2502) remis

GM Aleksander Miśta(2582) – GM David Navara(2705) remis

GM Harikrishna Pentala(2704) – GM Piotr Bobras(2518) 1:0

GM Rafał Antoniewski(2550) – GM Tomas Petrik(2519) 1:0

IM Marina Jurcik(2481) – IM Kamil Stachowiak(2450) remis

FM Lubos Rosko(2350) – IM Michał Luch(2437) remis

Wyniki Polaków w IV rundzie:

GM Evgenij Najer(2641) – GM Dariusz Świercz(2627) 1:0

GM Marcin Tazbir(2555) – GM Konstantin Landa(2638) remis

GM Jiri Stocek(2543) – GM Jan Krzysztof Duda(2542) remis

GM Mikulas Manik(2404) – GM Robert Kempiński(2590) remis

GM Bartłomiej Heberla(2556) – IM Lukas Cernousek(2455)  1:0

GM David Navara(2705) – GM Kamil Mitoń(2597) remis

GM Marcin Dziuba(2582) – GM Harikrishna Pentala(2704) 0:1

GM Viktro Laznicka(2677) – GM Artur Jakubiec(2515) 0:1

GM Lubomir Ftacnik(2545)  – GM Aleksander Miśta(2582)  remis

GM Piotr Bobras(2518) – GM Łukasz Cyborowski(2526) 1:0

GM Paweł Jaracz(2502) – GM Krzysztof Jakubowski(2532) 1:0

GM Vladimir Sergeev(2421) – GM Rafał Antoniewski(2550) remis

IM Kamil Stachowiak(2450)- GM Igor Stohl(2528) remis

IM Michał Luch(2437) – IM Wojtech Plat(2472) 1:0

Wyniki Polaków w V rundzie:

GM Aleksei Fedorov(2569) – GM Łukasz Cyborowski(2526) remis

GM Paweł Jaracz(2502) – GM Rafał Antoniewski(2550) remis

GM Jan Krejci(2527) – GM Kamil Mitoń(2597) 0:1

GM Marcin Dziuba(2582) – GM Krzysztof Bulski(2538) 1:0

GM Petr Velicka(2413) – IM Łukasz Butkiewicz(2432) remis

IM Ladislav Stratil(2358) – GM Radosław Jedynak(2455) remis

GM Sergei Movsesian(2700) – GM Aleksander Miśta(2582) remis

GM Piotr Bobras(2518) – GM Yuriy Kryvoruchko(2701) 1:0

GM Bartłomiej Heberla(2556) – IM Piotr Murdzia(2444) 1:0

Wyniki naszych reprezentantów w VI rundzie:

GM Łukasz Cyborowski(2526) – IM David Kanovsky(2404) 1:0

IM Richard Biolek(2419) – GM Paweł Jaracz(2502) remis

GM Rafał Antoniewski(2550) – GM Viktor Laznicka(2677) remis

GM Kamil Mitoń(2597) – GM Sergey Movsesian(2700) remis

GM Yuriy Kryvoruchko(2701) – GM Marcin Dziuba(2582) 1:0

GM Krzysztof Bulski(2538) – GM Piotr Bobras(2518)  remis

IM Łukasz Butkiewicz(2432) – IM Karel Malinovsky(2445) 1:0

GM Radosław Jedynak(2455) – GM Jan Bernasek(2545) remis

GM Aleksander Miśta(2582) – GM Jan Krejci(2527) remis

IM Vietezslav Rasik(2450) – GM Bartłomiej Heberla(2556) remis

IM Piotr Murdzia(2444) – Vaclav Svoboda(2428) remis

Wyniki Polaków w VII rundzie

GM Sergei Azarov(2616) – GM Marcin Tazbir(2555) remis

GM Paweł Jaracz(2502) – GM Igor Stohl(2528) remis

GM Rafał Antoniewski(2550) – FM Lukas Kuchynka(2304) 1:0

GM Kamil Mitoń(2597) – GM Pontus Carlsson(2499) remis

GM Mikulas Manik(2404)- GM Artur Jakubiec(2515) remis

GM Krzysztof Jakubowski(2532) – GM Jiri Stocek(2543) 1:0

GM Konstantin Landa(2638) – GM Piotr Bobras(2518) remis

IM Łukasz Butkiewicz(2432) – IM Ciril Ponizil(2432) remis

GM Radosław Jedynak(2455) – FM Petr Simek(2392) remis

GM Robert Kempiński(2590) – IM Kamil Stachowiak(2450) remis

GM Aleksander Miśta(2582) – GM Evgenij Najer(2641) 1:0

GM Bartłomiej Heberla(2556) – IM Richard Biolek(2404) 1:0

GM Martin Peter(2530) – IM Michal Luch(2437) remis

Wyniki Polaków w VIII rundzie

GM Marcin Tazbir(2555) – IM Pavel Simacek(2485) 1:0

IM Lukas Cernousek(2455) – GM Krzysztof Jakubowski(2532) 0:1

GM Vladimir Sergeev(2421) – GM Paweł Jaracz(2502) remis

GM Evgenij Najer(2641) – GM Kamil Mitoń(2597) remis

GM Artur Jakubiec(2515) – GM Konstantin Landa(2638) remis

GM Piotr Bobras(2518) – GM Mikulas Manik(2404) 1:0

GM Tomas Oral(2528) – GM Radosław Jedynak(2455) 1:0

GM Alexei Fedorov(2569) – GM Robert Kempiński(2590) 1:0

IM Kamil Stachowiak(2450) – GM Jan Krejci(2527) 1:0

GM Pontus Carlsson(2499) – GM Aleksander Miśta(2582) remis

GM Bartłomiej Heberla(2556) – GM Rafał Antoniewski(2550) remis

IM Michal Luch(2437) – IM Łukasz Butkiewicz(2432) remis

Wyniki Polaków w IX rundzie

GM Radek Wojtaszek(2711) – GM Łukasz Cyborowski(2526) 1:0

GM Paweł Jaracz(2502) – GM Alexey Shirov(2695) remis

GM Tomas Polak(2503) – GM Mateusz Bartel(2626) remis

GM Robert Kempiński(2590) – Vaclav Svoboda(2428) 1:0

FM Lukas Kuchynka(2304) – GM Bartłomiej Heberla(2556) 0:1

GM Kamil Mitoń(2597) – GM Piotr Bobras(2518) 1:0

GM Krzysztof Jakubowski(2532) – GM Artur Jakubiec(2515) 0:1

IM Vitezslav Rasik(2450) – IM Piotr Murdzia(2444) 1:0

GM Tomas Petrik(2519) – IM Mateusz Kołosowski(2443) 0:1

Wyniki Polaków w X rundzie

GM Evgenyi Najer(2641) – GM Radek Wojtaszek(2711) 1:0

IM Lukas Cernousek(2455) – GM Łukasz Cyborowski(2526) 1:0

GM Paweł Jaracz(2502) – IM Jiri Jirka(2453) remis

GM Mateusz Bartel(2626) – GM Tomas Oral(2528) 1:0

GM Vladimir Sergeev(2421) – GM Robert Kempiński(2590) remis

GM Bartłomiej Heberla(2556) – IM Mateusz Kołosowski(2443) remis

GM Kamil Mitoń(2597) – GM Anton Korobov(2713) remis

GM Piotr Bobras(2518) – IM Pavel Simacek(2485) remis

IM Kamil Stachowiak(2450) – GM Krzysztof Jakubowski(2532) remis

GM Sergei Azarov(2616) – GM Artur Jakubiec(2515) 1:0

IM Piotr Murdzia(2444) – IM Richard Biolek(2404) 0:1

Piotr Brodowski(2423) – FM Jiri Adamek(2298) 1:0

Wyniki Polaków w XI rundzie

GM Radek Wojtaszek(2711) – IM Jiri Jirka(2453) 1:0

GM Łukasz Cyborowski(2526) – GM Evgeniy Najer(2641) 0:1

GM Paweł Jaracz(2502) – GM Jiri Stocek(2543) remis

IM Pavel  Vavra(2351) – GM Mateusz Bartel(2626) 0:1

GM Robert Kempiński(2590) – GM Igor Stohl(2528) 1:0

GM Tomas Petrik(2519) – GM Bartłomiej Heberla(2556) remis

IM Mateusz Kołosowski(2443) – FM Lukas Kuchynka(2304) 1:0

IM Pavel Simacek (2485) – GM Kamil Mitoń(2597) remis

GM Anton Korobov(2713) – GM Piotr Bobras(2518) remis

GM Krzysztof Jakubowski(2532) – GM Sergei Azarev(2616) remis

GM Artur Jakubiec(2515) – IM Kamil Stachowiak(2450) 1:0

GM Alexei Fedorov(2569) – IM Piotr Murdzia(2444) remis

FM Stanislav Firt(2258) – Piotr Brodowski(2423) 0:1

Artur Jakubiec zwyciężył z wynikiem 6 z 9 na II szachownicy, Bartek Heberla z wynikiem 6,5 z 9 na III szachownicy, natomiast Aleksander Miśta z wynikiem 5 z 8 zajął III miejsce na I szachownicy.

Wyniki końcowe

Szczegółowe wyniki.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.