ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Turnieje szachowe

Grand Prix FIDE kobiet Khanty-Mansiysk.

| 0 comments

Już w środę 9 kwietnia rozegrany zostanie turniej z serii Grand Prix kobiet, ktory odbędzie się w rosyjskiej, a może i światowej, stolicy szachów – Khanty-Mansiysku.

12 najlepszych zawodniczek świata walczyć będzie w 11-rundowym turnieju, który zakończy się 21 kwietnia. Podczas zawodów będą dwa dni wolne – 13 i 18 kwietnia. Początek każdej rundy zaplanowany jest na 12:00 polskiego czasu.

Faworytką jest oczywiście Mistrzyni Świata Yifan Hou, ale jak to w szachach kobiecych niespodzianek będzie pewnie sporo.

Runda 1 2014/04/09 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
1 GM Stefanova Antoaneta 2489 ½ – ½ GM Kosteniuk Alexandra 2527 12
2 GM Ushenina Anna 2501 1 – 0 WGM Muminova Nafisa 2321 11
3 GM Zhao Xue 2552 1 – 0 GM Lagno Kateryna 2543 10
4 WGM Girya Olga 2450 1 – 0 GM Dzagnidze Nana 2550 9
5 GM Muzychuk Anna 2560 1 – 0 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 8
6 GM Hou Yifan 2618 1 – 0 GM Kosintseva Tatiana 2496 7

Fot. Organizatorzy

Runda 2 2014/04/10 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
12 GM Kosteniuk Alexandra 2527 0 – 1 GM Kosintseva Tatiana 2496 7
8 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 0 – 1 GM Hou Yifan 2618 6
9 GM Dzagnidze Nana 2550 ½ – ½ GM Muzychuk Anna 2560 5
10 GM Lagno Kateryna 2543 1 – 0 WGM Girya Olga 2450 4
11 WGM Muminova Nafisa 2321 1 – 0 GM Zhao Xue 2552 3
1 GM Stefanova Antoaneta 2489 1 – 0 GM Ushenina Anna 2501 2

Fot. Organizatorzy

Runda 3 2014/04/11 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
2 GM Ushenina Anna 2501 ½ – ½ GM Kosteniuk Alexandra 2527 12
3 GM Zhao Xue 2552 1 – 0 GM Stefanova Antoaneta 2489 1
4 WGM Girya Olga 2450 ½ – ½ WGM Muminova Nafisa 2321 11
5 GM Muzychuk Anna 2560 ½ – ½ GM Lagno Kateryna 2543 10
6 GM Hou Yifan 2618 1 – 0 GM Dzagnidze Nana 2550 9
7 GM Kosintseva Tatiana 2496 ½ – ½ WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 8

Fot. Organizatorzy

Runda 4 2014/04/12 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
12 GM Kosteniuk Alexandra 2527 1 – 0 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 8
9 GM Dzagnidze Nana 2550 1 – 0 GM Kosintseva Tatiana 2496 7
10 GM Lagno Kateryna 2543 ½ – ½ GM Hou Yifan 2618 6
11 WGM Muminova Nafisa 2321 0 – 1 GM Muzychuk Anna 2560 5
1 GM Stefanova Antoaneta 2489 ½ – ½ WGM Girya Olga 2450 4
2 GM Ushenina Anna 2501 ½ – ½ GM Zhao Xue 2552 3

Fot. Organizatorzy

Rund 5 2014/04/14 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
3 GM Zhao Xue 2552 ½ – ½ GM Kosteniuk Alexandra 2527 12
4 WGM Girya Olga 2450 ½ – ½ GM Ushenina Anna 2501 2
5 GM Muzychuk Anna 2560 ½ – ½ GM Stefanova Antoaneta 2489 1
6 GM Hou Yifan 2618 1 – 0 WGM Muminova Nafisa 2321 11
7 GM Kosintseva Tatiana 2496 ½ – ½ GM Lagno Kateryna 2543 10
8 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 0 – 1 GM Dzagnidze Nana 2550 9

Fot. Organizatorzy

Runda 6 2014/04/15 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
12 GM Kosteniuk Alexandra 2527 1 – 0 GM Dzagnidze Nana 2550 9
10 GM Lagno Kateryna 2543 ½ – ½ WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 8
11 WGM Muminova Nafisa 2321 1 – 0 GM Kosintseva Tatiana 2496 7
1 GM Stefanova Antoaneta 2489 ½ – ½ GM Hou Yifan 2618 6
2 GM Ushenina Anna 2501 ½ – ½ GM Muzychuk Anna 2560 5
3 GM Zhao Xue 2552 0 – 1 WGM Girya Olga 2450 4

Fot. Organizatorzy

Runda 7 2014/04/16 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
4 WGM Girya Olga 2450 1 – 0 GM Kosteniuk Alexandra 2527 12
5 GM Muzychuk Anna 2560 1 – 0 GM Zhao Xue 2552 3
6 GM Hou Yifan 2618 1 – 0 GM Ushenina Anna 2501 2
7 GM Kosintseva Tatiana 2496 ½ – ½ GM Stefanova Antoaneta 2489 1
8 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 0 – 1 WGM Muminova Nafisa 2321 11
9 GM Dzagnidze Nana 2550 ½ – ½ GM Lagno Kateryna 2543 10

Fot. Organizatorzy

Runda 8 2014/04/17 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
12 GM Kosteniuk Alexandra 2527 ½ – ½ GM Lagno Kateryna 2543 10
11 WGM Muminova Nafisa 2321 0 – 1 GM Dzagnidze Nana 2550 9
1 GM Stefanova Antoaneta 2489 ½ – ½ WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 8
2 GM Ushenina Anna 2501 1 – 0 GM Kosintseva Tatiana 2496 7
3 GM Zhao Xue 2552 ½ – ½ GM Hou Yifan 2618 6
4 WGM Girya Olga 2450 1 – 0 GM Muzychuk Anna 2560 5

Fot. Organizatorzy

Runda 9 2014/04/19 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
5 GM Muzychuk Anna 2560 0 – 1 GM Kosteniuk Alexandra 2527 12
6 GM Hou Yifan 2618 1 – 0 WGM Girya Olga 2450 4
7 GM Kosintseva Tatiana 2496 ½ – ½ GM Zhao Xue 2552 3
8 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 ½ – ½ GM Ushenina Anna 2501 2
9 GM Dzagnidze Nana 2550 1 – 0 GM Stefanova Antoaneta 2489 1
10 GM Lagno Kateryna 2543 ½ – ½ WGM Muminova Nafisa 2321 11

Fot. Organizatorzy

Runda 10 2014/04/20 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
12 GM Kosteniuk Alexandra 2527 1 – 0 WGM Muminova Nafisa 2321 11
1 GM Stefanova Antoaneta 2489 ½ – ½ GM Lagno Kateryna 2543 10
2 GM Ushenina Anna 2501 ½ – ½ GM Dzagnidze Nana 2550 9
3 GM Zhao Xue 2552 0 – 1 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 8
4 WGM Girya Olga 2450 1 – 0 GM Kosintseva Tatiana 2496 7
5 GM Muzychuk Anna 2560 ½ – ½ GM Hou Yifan 2618 6

Fot. Organizatorzy

Runda 11 2014/04/21 15:00
No. Nazwisko, Imię Rtg Wyn. Nazwisko, Imię Rtg No.
6 GM Hou Yifan 2618 ½ – ½ GM Kosteniuk Alexandra 2527 12
7 GM Kosintseva Tatiana 2496 ½ – ½ GM Muzychuk Anna 2560 5
8 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2340 ½ – ½ WGM Girya Olga 2450 4
9 GM Dzagnidze Nana 2550 0 – 1 GM Zhao Xue 2552 3
10 GM Lagno Kateryna 2543 1 – 0 GM Ushenina Anna 2501 2
11 WGM Muminova Nafisa 2321 0 – 1 GM Stefanova Antoaneta 2489 1

Fot. Organizatorzy

Oficjalna strona turnieju.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.