ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Turnieje szachowe

Czeska Ekstraliga 2014/15.

| 0 comments

Czeska Ekstraligoa 2014 logo

Jak co roku w Ekstralidze szachowej rozgrywanej u naszych południowych sąsiadów zagra spora grupa zawodników z Polski. Głównym faworytem zawodów jest jedna z najlepszych drużyn szachowych w Europie – SK Novoborsky z Radkiem Wojtaszkiem i Mateuszem Bartlem w składzie.

Novoborsky

W drużynie Labortech Ostrava zagrają Marcin Dziuba, Artur Jakubiec, Radek Jedynak, Zbigniew Pakleza i Kamil Mitoń.

Slavoj Ostrava-Poruba reprezentują Piotr Bobras, Krzysztof Jakubowski, Aleksander Miśta oraz Piotr Murdzia.

W klubie Ancora Tatran Litovel grają Jan Krzysztof Duda, Kamil Dragun, Kacper Piorun, Łukasz ButkiewiczKamil Stachowiak oraz Michał Luch.

W BSS Fridek-Mistek gra Rafał Antoniewski.

Rapid Pardubice ma w swoich szeregach Roberta Kempińskiego oraz Bartka Heberlę.

SK Karvina reprezentują Mateusz Kołosowski oraz Jakub Szotkowski.

W składzie klubu Zikuda Turnov znajdują się Łukasz Cyborowski i Paweł Jaracz.

Klub AD Mahrla Praha reprezentują Grzegorz Gajewski, Bartosz SoćkoDarek Świercz, Marcin Tazbir i Krzysztof Bulski.

Transmisja






Wyniki Polaków w I rundzie:

Mateusz Kołosowski(2474) – Jiri Stocek(2554) remis

Viger Mirumian(2502) – Jakub Szotkowski(2240) 1:0

Darek Świercz(2616) – Peter Michalik(2571) remis

Tomas Petrik(2498) – Marcin Tazbir(2519) remis

Krzysztof Bulski(2517) – Richard Biolek(2446) remis

Łukasz Cyborowski(2512) – Aleksander Areshchenko(2655) remis

Mateusz Bartel(2662) – Jakub Pulpan(2300) 1:0

Kamil Mitoń(2601) – Michał Luch(2413) remis

Jan Krejci(2531) – Artur Jakubiec(2528) remis

Vitezslav Rasik2437) – Kamil Stachowiak(2448) remis

Tomas Studnicka(2359) – Zbigniew Pakleza(2498) 0:1

Łukasz Butkiewicz(2422) – Jiri Kociscak(2432) remis

Aleksander Miśta(2616) – Sergei Azarov(2635) remis

Alexei Fedorov(2555) – Piotr Bobras(2530) 0:1

Krzysztof Jakubowski(2560) – Rafał Antoniewski(2543) remis

Wyniki Polaków w II rundzie:

Jakub Szotkowski(2240) – Leonid Voloshin(2387) 0:1 

Marian Jurcik(2466) – Darek Świercz(2616) 0:1

Marcin Tazbir(2519) – Mateusz Kołosowski(2474) remis

Martin Jurcik(2369) – Krzysztof Bulski(2517) remis

Michal Novotny(2328) – Łukasz Cyborowski(2512) remis

Martin Petr(2531) – Mateusz Bartel(2662) 0:1

Sergei Azarov(2635) – Kamil Mitoń(2601) remis

Michał Luch(2413) – Aleksander Miśta(2616) remis

Artur Jakubiec(2528) – Alexei Fedorov(2555) remis

Zbigniew Pakleza(2498) – Igors Rausis(2586) remis

Łukasz Butkiewicz(2422) – Lukas Klima(2341) remis

Piotr Bobras(2530) – Jan Krejci(2531) remis

Krzysztof Jakubowski(2560) – Kamil Stachowiak(2448) remis

Rafał Antoniewski(2543) – Vitezslav Rasik(2437) remis

Wyniki Polaków w III rundzie:

Kacper Piorun(2523) – Evgenij Najer(2634) remis

Konstantin Landa(2645) – Kamil Dragun(2547) remis

Sergei Azarov(2635) – Grzegorz Gajewski(2643) remis

Tomas Polak(2512) – Jakub Szotkowski(2240) remis

Marcin Tazbir(2519) – Alexei Fedorov(2555) remis

Vitezslav Rasik(2437) – Robert Kempiński(2623) 0:1

Rafał Antoniewski(2543)   Krzysztof Bulski(2517) remis

Łukasz Cyborowski(2512) – Mateusz Kołosowski(2474) remis

Jan Votava(2526) – Radosław Jedynak(2431) 1:0

Jan Bernasek(2533) – Artur Jakubiec(2528) 0:1

Bartłomiej Heberla(2565) – Zbigniew Pakleza(2498) 1:0

Jaroslav Sobek(2329) – Paweł Jaracz(2499) 0:1

Jaroslav Bures(2395) – Piotr Bobras(2530) 0:1

Krzysztof Jakubowski(2560) – Martin Cerveny(2400) 0:1

Piotr Murdzia(2409) – Matej Hrabusa(2295) remis

Wyniki Polaków w IV rundzie:

Kamil Dragun(2547) – Marcin Tazbir(2519) 1:0

Grzegorz Gajewski(2643) – Kacper Piorun(2523) remis

Jakub Szotkowski(2240) – Vlastimil Babula(2545) 0:1

Robert Kempiński(2623) – Krzysztof Jakubowski(2560) remis

Jiri Stocek(2554) – Rafał Antoniewski(2543) remis

Krzysztof Bulski(2517) – Jan Krejci(2531) remis

Peter Michalik(2571) – Łukasz Cyborowski(2512)

Mateusz Kołosowski(2474) – Viktor Laznicka(2667) 0:1

Radosław Jedynak(2431) – Jakub Pulpan(2300) 1:0

Artur Jakubiec(2528) – Jaroslav Bures(2395) remis

Zbigniew Pakleza(2498) – Michal Novotny(2328) 1:0

Paweł Jaracz(2499) Vojtech Plat(2432) remis

Piotr Bobras(2530) Jan Bernasek(2533) 1:0 

David Kanovsky(2419) – Bartłomej Heberla(2565) remis

Martin Petr(2531) – Piotr Murdzia(2409) remis

Wyniki Polaków w V rundzie:

Łukasz Cyborowski(2512) – Evgenij Najer(2634) remis

Grzegorz Gajewski(2643) – Nikita Vitiugov(2738) 0:1

Viktor Laznicka(2667) – Bartosz Soćko(2614) remis

Krzysztof Bulski(2517) – Krishnan Sasikran(2682) remis

Mateusz Bartel(2662) – Leonig Voloshin2387) remis

Kamil Mitoń(2601) – Marian Jurcik(2466) remis

Martin Jurcik(2369) – Artur Jakubiec(2528) remis 

Lubos Roska(2358) – Zbigniew Pakleza(2498) 0:1

Jakub Szotkowski(2240) – Petr Velicka(2408) remis

Aleksander Miśta(2616) – Peter Michalik(2571) 1:0

Tomas Petrik(2498) – Krzysztof Jakubowski(2560) 1:0 

Igor Stohl(2499) – Piotr Murdzia(2409) remis

Jan Krzysztof Duda(2599) – Sergei Movsesian(2659) 0:1

Robert Kempiński(2623) – Jan Krejci(2531) 1:0

Kamil Stachowiak(2448) – Bartłomiej Heberla(2565) 1:0

Milos Jirovsky(2455) – Łukasz Butkiewicz(2422) remis

Dorian Rogozenco(2509) – Paweł Jaracz(2499) remis

Wyniki Polaków w VI rundzie:

Lubomir Ftacnik(2558) – Grzegorz Gajewski(2643) 0:1

Bartosz Soćko(2614) – Łukasz Cyborowski(2512)  remis

Pavel Simacek(2464) – Krzysztof Bulski(2517) 0:1

Jiri Stocek(2554) – Mateusz Bartel(2662) remis

Paweł Jaracz(2499) – Vaclav Svoboda(2410) remis

Peter Michalik(2571) – Kamil Mitoń(2601) remis

Artur Jakubiec(2528) – Tomas Petrik(2498) 1:0

Zbigniew Pakleza(2498) – Igor Stohl(2499) remis

Jakub Szotkowski(2240) – Karel Malinovsky(2447) remis

Marian Jurcik(2466) – Aleksander Miśta(2616) remis

Krzysztof Jakubowski(2560) – Martin Jurcik(2369) 1:0

Piotr Murdzia(2409)  – Lubos Rosko(2358) remis

Jaroslav Bures(2395) – Jan Krzysztof Duda(2499) remis

Michal Novotny(2328) – Kamil Stachowiak(2448) 0:1

Łukasz Butkiewicz(2422) – Ales Jedlicka(2287) remis

Sergei Azarov(2635) – Robert Kempiński(2623) remis

Bartłomiej Heberla(2565) – Alexei Fedorov(2555) 0:1

Wyniki Polaków w VII rundzie:

Jaroslav Bures(2395) – Bartosz Soćko(2614) 0:1

Dariusz Świercz(2616) – Martin Cerveny(2400) remis

Michal Novotny(2328) – Krzysztof Bulski(2517) remis

Marian Jurcik(2466) – Jan Krzysztof Duda(2599) 0:1

Kacper Piorun(2523) – Mateusz Kołosowski(2474) remis

Kamil Stachowiak(2448) – Lubos Rozko(2358) remis

Jakub Szotkowski(2240) – Tomas Studnicka(2359) 1:0

Lubomir Ftacnik(2558) – Kamil Mitoń(2601) remis

Artur Jakubiec(2528) – Falko Bindrich(2609) remis

Łukasz Cyborowski(2512) Vitezslav Rasik(2437) 1:0

Zbigniew Pakleza(2498) – Pavel Slimacek(2464) 1:0

Radosław Wojtaszek(2744) – Aleksander Miśta(2616) 1:0

Piotr Bobras(2530) – David Navara(2727) 0:1

Piotr Murdzia(2409) – Zbynek Hracek(2636) remis

Wyniki Polaków w VIII rundzie:

Bartosz Soćko(2614) – Yuriy Kryvoruchko(2706) remis

Sergei Movsesian(2659) – Dariusz Świercz(2616) 0:1

Krzysztof Bulski(2517) – Oleksandr Areschenko(2655) remis

Jan Krzysztof Duda(2599) – Petr Michalik(2571) 1:0

Tomas Petrik(2498) – Kacper Piorun(2523) 0:1

Mateusz Kołosowski(2474) – Andrei Zhigalko(2579) remis

Igor Stohl(2499) – Kamil Stachowiak(2448) remis

Kamil Mitoń(2601) – Radosław Wojtaszek(2744) remis

David Navara(2727) – Artur Jakubiec(2528) remis

David Kanovski(2419) – Łukasz Cyborowski(2512) 1:0

Zbynek Hracek(2636) – Zbigniew Pakleza(2498) remis

Aleksander Miśta(2616) – Lubomir Ftacnik(2558) remis

Falko Bindrich(2609) – Piotr Bobras(2530) remis

Pavel Simacek(2464) – Piotr Murdzia(2409) remis

Wyniki Polaków w IX rundzie:

Michał Luch(2417) – Sergei Azarov(2636) remis

Vojtech Zwardon(2389) – Łukasz Butkiewicz(2422) 1:0

Robert Kempiński(2629) – Michal Novotny(2319) 1:0

Krzysztof Bulski(2517) – Jiri Stocek(2554) remis

Konstantin Landa(2648) – Marcin Tazbir(2512) remis

Tomas Studnicka(2413) – Rafał Antoniewski(2543) remis

Alexei Fedorov(2566) – Kamil Stachowiak(2448) remis

Krzysztof Jakubowski(2561) – Artur Jakubiec(2528) 1:0

Pentala Harikrishna(2729) – Łukasz Cyborowski(2512) 1:0

Richard Jr. Biolek(2450) – Maciej Mroziak(2335) 1:0

Jakub Szotkowski(2270) – Vojtech Plat(2443) 1:0

Marcin Dziuba(2560) – Piotr Bobras(2530) 1:0

Piotr Murdzia(2409) – Zbigniew Pakleza(2498) remis

Paweł Jaracz(2507) – Zbynek Hracek(2631) 0:1

Wyniki Polaków w X rundzie:

Michał Luch(2417) – Lubomir Ftacnik(2547) remis

Marek Vokac(2458) – Łukasz Butkiewicz(2422) 0:1

Robert Kempiński(2629) – Lubos Rosko(2343) 1:0

Piotr Bobras(2530) – Marcin Tazbir(2512) remis

Rafał Antoniewski(2543) – Alexei Shirov(2691) remis

Falko Bindrich(2609) – Kamil Stachowiak(2448) 1:0

Krzysztof Bulski(2517) – Krzysztof Jakubowski(2561) remis

Jiri Stocek(2554) – Artur Jakubiec(2528) remis

Tomas Studnicka(2413) – Łukasz Cyborowski(2512) 0:1

Maciej Mroziak(2335) – Martin Petr(2531) 1:0

Jan Votava(2524) – Jakub Szotkowski(2270) 1:0

Marcin Dziuba(2560) – Konstantin Landa(2648) remis

Leonind Voloshin(2390) – Piotr Murdzia(2409) remis

Dorian Rogozenco(2530) – Zbigniew Pakleza(2498) remis

Wyniki Polaków w XI rundzie:

David Navara(2736) – Michał Luch(2417) 1:0

Łukasz Butkiewicz(2422) – Stepan Zilka(2528) 1:0

Tomas Petrik(2490) – Robert Kempiński(2629) 0:1

Konstantin Landa(2648) – Piotr Bobras(2530) remis

Marcin Tazbir(2512) – Marcin Dziuba(2560) remis

Kamil Stachowiak(2448) Pentala Harikrishna(2729) remis

Krzysztof Jakubowski(2561) – Jiri Stocek(2554) 1:0

Artur Jakubiec(2528) – Krzysztof Bulski(2517) remis

Łukasz Cyborowski(2512) – Rafał Antoniewski(2543) remis

Matej Hrabusa(2295) – Maciej Mroziak(2335) 0:1

Jakub Szotkowski(2270) – Jakub Pulpan(2275) remis

Piotr Murdzia(2409) – Dorian Rogozenco(2530) remis

Zbigniew Pakleza(2498) – Vaclav Svoboda(2410) remis

Szachownicę drugą wygrał Robert Kempiński z wynikiem 6 z 7, a szachownicę czwartą Zbigniew Pakleza z wynikiem 7 z 11.

Wyniki końcowe

Liga czeska 2015 wyniki

Oficjalna strona zawodów.

Szczegółowe wyniki.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.