ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Turnieje szachowe

London Chess Classic 2014.

| 1 Comment

LCC 2014 logo

Już w sobotę rozpoczyna się kolejna edycja słynnego turniju „London Chess Classic„. Głównym turniejem jest 6-osobowy turniej kołowy z udziałem zawodników ze ścisłej światowej czołówki. 

LCC 2014 players 2 LCC 2014 players 1

Cały festiwal rozpocznie się od turnieju „Super Rapidplay Open„, który rozegrany on zostanie w dniach 6-7 grudnia na dystansie 10 rund, a wezmą w nim udział m.in grający później w kołówce:

1. Fabiano Caruana

2. Viswanathan Anand

3. Vladimir Kramnik

4. Hikaru Nakamura

5. Michael Adams

6. Anish Giri

oraz czołowi brytyjscy seniorzy i juniorzy. Z reprezentantów Polski zobaczymy Kamil Draguna, Daniela Sadzikowskiego, Jacka Stopę i Michała Paterka.

Zawodnicy mają do podziału całkiem ładną sumę 25 tysięcy funtów.

Równolegle do turnieju superarcymistrzów rozgrywany jest Open z udziałem naszych zawodników.

Transmisja


Wyniki końcowe(czołówka) turnieju szachów szybkich:

LCC 2014 wyniki

Najlepszymi z Polaków byli Jacek Stopa oraz Adam Bukojemski, którzy zdobyli po 7 pkt i zostali sklasyfikowani na miejscach 22-46.

Szczegółowe wyniki.

Wyniki turnieju głównego:

LCC 2014 wyniki glowny

W poniedziałek 8 grudnia rozpocznie się FIDE Open, który rozegrany zostanie na dystansie 9 rund do 14 grudnia.

W turnieju otwartym FIDE mamy okazję zobaczyć kilku reprezentantów Polski: Bartosza Soćko, Kacpra Pioruna, Kamila Draguna, Jacka Stopę, Daniela Sadzikowskiego, Adama Bukojemskiego, Bartłomieja Różyckiego, Michała Paterka, Stanisława Praczukowskiego i Kajetana Wandowicza.

Transmisja

Chyba nikt się nie spodziewał, że Kamil Dragun okaże się najlepszym zawodnikiem turnieju Open. Nasz – ciągle jeszcze – junior od samego początku prowadził w turnieju i remisując dwie ostatnie partie podzielił pierwsze miejsce z jeszcze większą niespodzianką Chińczykiem Jinshi Bai. W sumie zdobyli po 7,5 pkt, ale to Polak okazał się pierwszy dzięki lepszej punktacji pomocniczej. Po nieudanym starcie w Katarze dobrze zagrał Bartosz Soćko, który zajął 4 miejsce zdobywając 7 pkt i jednocześnie odprawił w ostatniej rundzie „z kwitkiem” jednego z rywali Kamila do pierwszego miejsca Uzbeka Jahongira Vakhidova. Na ósmej pozycji turniej zakończył Jacek Stopa, na 12 Kacper Piorun, a na 15 Daniel Sadzikowski. W sumie bardzo dobry start Polaków i Londyn można uznać za zdobyty.

Kamil od około roku bardzo mocno się popawił i stale podnosi swoją siłę gry. Jednak dopiero to zwycięstwo pozwoli przypomnieć kobicom, że to jest przecież były Mistrz Świata juniorów. Wielki wkład w jego ostatnie sukcesy ma Bartosz Soćko, który pracuje z Kamilem już drugi rok i efekty widać. Nie widzimy już nierównego „Turysty„, ale kandydata na reprezentanta Polski w niedalekiej przyszłości. Oby tak dalej.

Wyniki końcowe(czołówka)

LCC 2014 wyniki open

Wyniki Kamila Draguna

LCC 2014 wyniki Dragun

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona turnieju.

 

One Comment

  1. Hola! Od listy startowej ważniejsza klasyfikacja punktowa.
    Najwięcej punktów spośród polskich zawodników uzyskali Jacek Stopa i Adam Bukojemski po 7. Sklasyfikowani na miejscach 22-46. Kolejny Polak, Kamil Dragun zdobył 6,5 pkt i zajął miejsce 47-76 (23 to jego pozycja na liście startowej)

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.