Turnieje szachowe

Reykjavik Open 2015.

| 1 Comment

Reykjavik 2015 logo

W dniach 10-18 marca rozegrana zostanie kolejna 51 edycja turnieju „Reykjavik Open„. W tym roku zabraknie sporej ilości zawodników, którzy kończą Mistrzostwa Europy w Izraelu. Dotyczy to także Polaków. Ale nie oznacza to, że w ogóle ich nie będzie.

Reykjavik 2015 logo2

Zobaczymy w grze Jacka Stopę, który niedawno świetnie spisał się w Iranie oraz Zbigniewa Pakleze. Czołówkę listy startowej otwiera Shakhriyar Mamedyarov, ale to nie on będzie najsilniejszym zawodnikiem, jaki w trakcie tego turnieju pojawi się na sali gry. W dniach 13-16 marca zobaczymy gościa specjalnego – Mistrza Świata Magnusa Carlsena.

Reykjavik 2015 lista

Transmisja.

Mimo porażki w ostatniej rundzie Jacek Stopa zdobył normę arcymistrzowską, ale z 9 partii. W ten sposób zdobył już ich 3 i niedługo otrzyma tytuł arcymistrza.  Także Zbyszek Pakleza rozegrał dobry turniej zarabiając na rankingu. Turniej wygrał – dość niespodziewanie – holenderski arcymistrz Erwin L’Ami, który wyprzedził Pawła Eljanova oraz Fabiena Libiszewskiego.

Reykjavik 2015 wyniki

Reykjavik 2015 wynikiPL

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.

One Comment

1. Operacja udana, pacjent zmarł. W przypadku Polaków – turniej udany, miejsca słabe. Gdyby nie ta szwajcarska ostatnia runda…
    Panowie dali dużo satysfakcji kibicom obserwującym transmisje. Zbigniew Pakleza grał pewnie, bez porażki do przedostatniej rundy, zyskał na rankingu. Jacek Stopa mieszał w czołówce, grał ze zwycięzca i z wice, i z Mamediarowem też. Rzecz niewiarygodna, zawodnik sklasyfikowany na 55 miejscu ma najwyższego Bucholtza w turnieju! Ale w szwajcarze ostanie rundy liczą się podwójnie, a 9 i 10 Stopa przegrał.