Turnieje szachowe

Limburg Open 2015.

| 0 comments

Limburg 2015 logo

W dniach 22-25 maja w holenderskim mieście Maastricht rozgrywany jest festiwal szachowy, w którym mamy okazję oglądać dwójkę naszych arcymistrzów Bartosza Soćko oraz Kamila Draguna.

Bartosz Socko wikiFot. Przemysław Jahr / Wikimedia

W turnieju głównym najwyżej rozstawionym zawodnikiem jest Sergei Fedorchuk(2657). Bartosza ma czwarty, a Kamil piąty numer startowy.

Kamil DragunFot. PZSzach

Transmisja.

Limburg 2015 R1Fot. Organizatorzy

W I rundzie Bartosz zremisował białymi z FM DirkiemVan Doorenem(2284), a Kamil również zremisował czarnymi z FM Patrickiem Driessensem(2278).

Limburg 2015 R2Fot. Organizatorzy

W II rundzie Bartosz pokonał czarnymi FM Thomasa Huesmanna(2224), a Kamil pokonał białymi Elvina Van der Auweraerta(2260).

W III rundzie Bartosz pokonał białymi GM Martijna Dambachera(2483), a Kamil czarnymi pokonał Warda Van Eetvelde(2102).

Limburg 2015 R4Fot. Organizatorzy

W IV rundzie rozegrany został pojedynek DragunSoćko, który zakończył się remisem.

W V rundzie Bartosz pokonał białymi Eugena Heinerta(2154), a Kamil zremisował czarnymi z IM Twanem Burgiem(2507).

Limburg 2015 R6Fot. Organizatorzy

W VI rundzie Bartosz pokonał czarnymi GM Ruuda Janssena(2464), a Kamil zwyciężył czarnymi IM Toma Busa(2111).

W VII rundzie Bartosz zremisował białymi z GM Benjaminem Bokiem(2554), a Kamil zremisował czarnymi z GM Christianem Bauerem(2624).

W całym turnieju Soćko zdobył 5,5 pkt z 7 partii i podzielił pierwsze miejsce z czwórką innych zawodników, a Dragun 5 pkt podzielił szóstą pozycję.

Pierwszy z nich zyskał 2,8 pkt na ELO, a drugi stracił 0,5 pkt ELO.

Turniej wygrał holenderski arcymistrz Ruud Janssen, który wyprzedził lepszą punktacją pomocniczą Jordena Van Foreesta oraz Bartosza Soćko. Kamil Dragun w sumie zajął 9 miejsce.