Turnieje szachowe

HZ Chess 2015

| 1 Comment

HZ 2015 logo

W dniach 1-8 sierpnia rozegrana zostanie kolejna 19 edycja turnieju „Hogeschool Zeeland Chess Tournament„. Zawody odbywają się w holenderskiej miejscowości Vlissingen. Uczestniczy w nim ponad 240 zawodników, a wśród nich nasz arcymistrz Michał Krasenkow, który zwyciężył rok i dwa lata temu, a w sumie aż czterokrotnie.

Krasenkow

Z pierwszym numerem startowym rozstawiony jest gruziński arcymistrz Baadur Jobava(2664), a wyższy od Krasenkowa ranking maja jeszcze Loek van Wely(2654) oraz Konstantin Landa(2624).

Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Fundusz nagród wynosi 6.600 Euro, z czego zwycięzca dostanie 2.000 Euro.

Transmisja.

HZ 2015 R1Fot. de Pion

W I rundzie Michał Krasenkow pokonał białymi Renzo Finkenflugela(1909).

HZ 2015 R2Fot. de Pion

W II rundzie Michał Krasenkow pokonał czarnymi Valentina Buckelsa(2152).

HZ 2015 R3Fot. de Pion

W III rundzie Michał Krasenkow zremisował białymi z Barrym Brinkiem(2302).

HZ 2015 R4Fot. de Pion

W IV rundzie Michał Krasenkow pokonał czarnymi Alje Hovenge(2232).

HZ 2015 R5

W V rundzie Michał Krasenkow zremisował białymi z Migouelem Admiraalem(2414).

HZ 2015 R6Fot. du Pion

W VI rundzie Michał Krasenkow zremisował czarnymi z Ke Mu(2380).

HZ 2015 R7Fot. du Pion.

W VII rundzie Michał Krasenkow pokonał białymi Hugo Ten Hertoga(2383).

HZ 2015 R8Fot. du Pion

W VIII rundzie Michał Krasenkow pokonał czarnymi Merijna Van Delfta(2410).

HZ 2015 R9Fot. du Pion

W IV rundzie Michał Krasenkow zremisował białymi z Konstantinem Landą(2624).

Turniej zakończył się zwycięstwem Baadura Jobavy, który zdobył 8 pkt. Michał Krasenkow z 7 pkt zajął 6 pozycję.

HZ 2015 wyniki

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona turnieju.

One Comment

1. Na turnieju Mare di Fano we Włoszech nieźle spisał się nasz mistrz międzynarodowy Daniel Sadzikowski, zajmując drugie miejsce z wynikiem 6.5/9. Sadzikowski był rozstawiony z numerem dziewiątym, a osiągnięty przez niego wynik odpowiadał 2612 pkt rankingowych . Drugi z naszych uczestników – Oskar Wieczorek – zajął, z rezultatem 5,5/9, ósme miejsce na 36 uczestników turnieju.