Turnieje szachowe

Sants open 2015

| 3 komentarze

Barcelon 2015 logo

W dniach 21-30 sierpnia w hiszpańskiej Barcelonie rozgrywana jest XVII edycja turnieju „International open chess of Sants, Hostafrancs & Bordeta„. Bierze w nim udział dwójka naszych młodych arcymistrzów – Kacper Piorun oraz Kamil Dragun.

W turnieju głównym gra 380 zawodników, a najwyżej rozstawiony jest Peruwiańczyk Jorge Cori(2635). Piorun ma 5 numer startowy, a Dragun 7. Zwycięzca otrzyma 2.500 Euro oraz pamiątkowy puchar. Oprócz nich w grze mamy okazję zobaczyć Marcela Kanarka(18 nr. startowy), Joannę Majdan-Gajewską(60), Klaudię Kulon(119) oraz Pawła Bieleckiego(252).

Transmisja.

Czołówka listy startowej.

Barcelon 2015 lista

Nasz podwójny arcymistrz Kacper Piorun zwyciężył z wynikiem 8,5 pkt z 10 partii przegrywając tylko z drugim w tabeli Dvirnyym oraz remisując z Libiszewskim. Druga pozycję podzielił inny nasz młody arcymistrz Kamil Dragun, którego dodatkowa punktacja „zrzuciła” na czwarte miejsce. Marcel Kanarek z zdobył 7 pkt i zajął 24 pozycję, Klaudia Kulon z 6 pkt znalazła się na 75 miejsce, a Joanna Majdan-Gajewska z taką samą ilością punktów zajęła 97 pozycję. Paweł Bielecki z 4 punktami sklasyfikowany został na 259 miejscu.

Po tym turniej Kacper Piorun po raz pierwszy w swojej karierze dołączy do polskiego „Klubu 2600+„.