ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Turnieje szachowe

Bundesliga 2015-16.

| 1 Comment

Bundesliga 2016 logo

Od września 2015 do kwietnia 2016 rozgrywana będzie 15-rundowa niemiecka Bundesliga. Jak zwykle zagra w niej spora liczba reprezentantów Polski z naszymi kadrowiczami na czele. Pierwsza sesja rozegrana zostanie w dniach 19-20 września.

Jak zwykle faworytem będzie drużyna z Baden-Baden,  w której zadebiutuje nasz jedyny superarcymistrz Radek Wojtaszek. A oprócz niego zagrają tam Vishi Anand, Lewon Aronian, czy Michael Adams.

W reprezentacji Trier zobaczymy Pawła Jaracza, Piotra Bobrasa oraz Łukasza Cyborowskiego. Turm Emsdetten po raz kolejny zatrudniła Darka Świercza, a w Dreźnie zagra aż czwórka Polaków – Mateusz Bartel, Grzegorz Gajewski, Bartosz Soćko oraz Marcin Dziuba. Także mocno polski jest Hamburger z liderem Janem-Krzysztofem Dudą oraz Robertem Kempińskim i debiutującym Kamilem Mitoniem. Hansę Dortmund reprezentować będzie Bartłomiej Heberla, a w SF Berlin zagra trzech Polaków – Aleksander Miśta, Kacper Piorun oraz Krzysztof Jakubowski. Najwięcej jednak naszych reprezentantów zobaczymy w składzie Griesheim, a będą to: Maciej Klekowski, Krzysztof Bulski, Marcin Tazbir, Mirosław i Bogdan Grabarczykowie oraz Łukasz Jarmuła. I wreszcie Michał Olszewski będzie liderem klubu Norderstedt. W drużynie Erfurter zobaczymy też dawno nie oglądanego arcymistrza Roberta Kuczyńskiego.

Transmisja.

Wyniki Polaków – Runda VIIa

Matthieu Cornette(2591) – Robert Kuczyński(2487) remis

Runda Ia

Bundesliga 2016 R1Fot. Organizatorzy

Maciej Klekowski(2478) – Klaus Bischoff(2488) 0:1

Andreas Schenk(2483) – Krzysztof Bulski(2532) remis

Robert Kuczyński(2487) – Paweł Jaracz(2503) remis

Łukasz Cyborowski(2530) – Franz Braeuer(2413) remis

Peter Enders(2469) – Piotr Bobras(2531) remis

Imre Hera(2599) – Robert Kempiński(2635) remis

Runda IIa

Alexei Shirov(2712) – Maciej Klekowski(2478) 1:0

Krzysztof Bulski(2532) – Etienne Bacrot(2692) remis

Robin Van Kampen(2615) – Robert Kuczyński(2487)  remis

Paweł Jaracz(2503) – Matthieu Cornette(2591) 0:1

Peter Michalik(2570) – Łukasz Cyborowski(2530) 1:0

Piotr Bobras(2531) – Jinshi Bai(2519) 1:0

Robert Kempiński(2635) – Daniel Fridman(2642) remis

Runda Ib

Darek Świercz(2613) – Zoltan Almasi(2700) 1:0

Mateusz Bartel(2623) – Mikheil Mchedlishvili(2607) 0:1

Wouter Spoelman(2583) – Bartosz Soćko(2617) 1:0

Tomi Nyback(2608) – Aleksander Miśta(2589) remis

Runda IIb

Martin Kraemer(2574) – Darek Świercz(2613) remis

Aleksander Miśta(2589) – Wouter Spoelman(2583) 0:1

Zbyner Hracek(2613) – Mateusz Bartel(2623) remis

Bartosz Soćko(2617) – Tomi Nyback(2608) 1:0

Runda VIIb

Michał Olszewski(2548) – Jan-Krzysztof Duda(2645) 1:0

Kamil Mitoń(2605) – Simon Bekker-Jensen(2538) 1:0

Maciej Klekowski(2478) – Dennis Wagner(2579) 0:1

Ivan Saric(2678) – Krzysztof Bulski(2532) remis

Marcin Tazbir(2517) – Alexander Moiseenko(2692) remis

Mirosław Grabarczyk(2442) – David Baramidze(2604) remis

Runda III

Radek Wojtaszek(2741) – Jan-Krzysztof Duda(2645) 1:0

Kamil Mitoń(2605) – Peter Svidler(2727) remis

Michael Bezold(2509) – Michał Olszewski(2548) remis

Paweł Jaracz(2503) – Mustafa Yilmaz(2585) remis

Roeland Pruijssers(2503) – Łukasz Cyborowski(2530) remis

Piotr Bobras(2531) – Thomas Fiebig(2424) remis

Alexander Donchenko(2568) – Maciej Klekowski(2478) 1:0

Krzysztof Bulski(2532) – Robert Markus(2621) remis

Marcin Tazbir(2517) – Patrick Zelbel(2432) remis

Mateusz Bartel(2623) – Viktor Laznicka(2676) 0:1

Peter Michalik(2570) – Bartosz Soćko(2617) 1:0

Marcin Dziuba(2558) – Sebastian Bogner(2557) 1:0

Romuald Mainka(2417) – Mirosław Grabarczyk(2442) remis

Aleksander Miśta(2589) – Oliver Mihok(2515) 0:1

Franz Brauerer(2413) – Kacper Piorun(2591) 0:1

Krzysztof Jakubowski(2564) – Heiko Machelett(2407) remis

Runda IV

Michał Olszewski(2548) Radek Wojtaszek(2741) 0:1

Jan-Krzysztof Duda(2645) – Michael Bezold(2509) 1:0

Christina Gabriel(2495) – Kamil Mitoń(2605) remis

Tomi Nyback(2608) – Paweł Jaracz(2503) remis

Łukasz Cyborowski(2530)  – Vlastimil Babula(2554) remis

David Smerdon(2516) – Piotr Bobras(2531) remis

Maciej Klekowski(2478) – David Navara(2728) 0:1

Daniel Fridman(2642) – Krzysztof Bulski(2532) 1:0

Vitali Golod(2558) – Marcin Tazbir(2517) remis

Oliver Mihok(2515) – Mateusz Bartel(2623) remis

Bartosz Soćko(2617) – Franz Braeuer(2413) 1:0

Heiko Machelett(2407) – Marcin Dziuba(2558) 0:1

Mirosław Grabarczyk(2442) – Daniel Hausrath(2499) remis

Viktor Laznicka(2676) – Aleksander Miśta(2589) 1:0

Kacper Piorun(2591) – Peter Michalik(2570) 1:0

Sebastian Bogner(2557) – Krzysztof Jakubowski(2564) remis

Runda V

Robert Kempiński(2637) – Viktor Erdos(2616) remis

Dmittrij Kollars(2443) – Paweł Jaracz(2503) 1:0

Piotr Bobras(2531) – Jonathan Carlstedt(2440) remis

Kacper Piorun(2591) – Arkadij Naiditsch(2684) remis

Grzegorz Gajewski(2646) – Klaus Bischoff(2488) remis

Andreas Schenk(2483) – Mateusz Bartel(2623) 0:1

Bartosz Soćko(2617) – Michael Fedorovsky(2451) 1:0

Valentim Dragnev(2385) – Marcin Dziuba(2558) 1:0

Gyula Izsak(2443) – Darek Świercz(2613) remis

Ruud Janssen(2479) – Łukasz Jarmuła(2350) 1:0

Runda VI

P. Harikrishna(2737) – Robert Kempiński(2637) 1:0

Paweł Jaracz(2503) – Arne Johens(2274) 1:0

Christina Michna(2272) – Piotr Bobras(2531) 0:1

Andreas Schenk(2483) – Kacper Piorun(2591) 0:1

Etienne Bacrot(2692) – Grzegorz Gajewski(2646) remis

Mateusz Bartel(2623) Francisco Vallejo Pons(2689) remis

Arkadij Najditsch(2684) – Bartosz Soćko(2617) remis

Marcin Dziuba(2558) Sergei Movsesian(2658) remis

Darek Świercz(2613) – Ivan Saric(2678) remis

Mirosław Grabarczyk(2442) – Alexander Areschenko(2661) remis

Łukasz Jarmuła(2350) Matthias Bluebaum(2580) 0:1

Runda VIII

Radek Wojtaszek(2741) – Constantin Lupulescu(2626) remis

Krzysztof Bulski(2532) – Chao Li(2756) remis

Maxim Rodhstein(2673) – Marcin Tazbir(2517) 1:0

Bogdan Grabarczyk(2396) – Frank Zeller(2394) remis

Zahar Efimienko(2647) – Robert Kempiński(2637) 0:1

Grzegorz Gajewski(2646) – Daniel Fridman(2642) 0:1

Konstantin Landa(2623) – Mateusz Bartel(626) 0:1

Bartosz Soćko(2617) – Alexander Berelowitsch(2521) 1:0

Ilija Schneider(2481) – Bartłomiej Heberla(2531) remis

Leon Mons(2464) – Aleksander Miśta(2589) 0:1

Kacper Piorun(2591) – Misa Pap(2488) 1:0

Olaf Wegener(2444) – Krzysztof Jakubowski(2564) 0:1

Runda IX

Robin Van Kampen(2615) – Radek Wojtaszek(2741) 1:0

Evgeny Romanov(2573) – Krzysztof Bulski(2532) remis

Marcin Tazbir(2517) – Oliver Mihok(2515) 1:0

Christian Troyke(2344) – Bogdan Grabarczyk(2396) remis

Robert Kempiński(2637) – Nils Grandelius(2628) remis

Mateusz Bartel(626) – Leon Mons(2464) 1:0

Misa Papp(2488) – Bartosz Soćko(2617) remis

Bartłomiej Heberla(2531) – Grzegorz Gajewski(2646) 0:1

Aleksander Miśta(2589) – Konstantin Landa(2626) remis

Alexander Berelovitsh(2521) – Kacper Piorun(2591) remis

Krzysztof Jakubowski(2564) – Felix Levin(2503) remis

Runda X

Andrey Vovk(2611) – Jan-Krzysztof Duda(2645) 0:1

Petr Haba(2486) – Kamil Mitoń(2605) remis

Mustafa Yilmaz(2585) – Radek Wojtaszek(2741) 0:1

Zoltan Almasi(2700) – Krzysztof Bulski(2532) 1:0

Jean-Pierre Le Roux(2572) – Mateusz Bartel(2623) remis

Bartosz Soćko(2617) – Marcin Tazbir(2517) remis

Jaroslaw Krasowizkij(2429) – Marcin Dziuba(2558) remis

Rainer Buhmann(2612) – Aleksander Miśta(2589) 1:0

Kacper Piorun(2591) – David Baramidze(2604) remis

Arik Braun(2563) – Krzysztof Jakubowski(2564) remis

Paweł Jaracz(2503) – Felix Levin(2503) remis

Daniel Hausrath(2499) – Łukasz Cyborowski(2530) remis

Piotr Bobras(2531) – Michael Feygin(2485) remis

Runda XI

Bundesliga 1516 R10Fot. Chessbase.com

Jan-Krzysztof Duda(2645) – Maxim Rodhstein(2673) 1:0

Kamil Mitoń(2605) Matthieu Cornette()2591 remis

Radek Wojtaszek(2741)- Luke McShane(2674) remis

Krzysztof Bulski(2532) – Daniele Vocaturo(2570) remis

Mateusz Bartel(2623) – Csaba Balogh(2659) 0:1

Alexander Moiseenko(2692) – Bartosz Soćko(2617) 0:1

Marcin Tazbir(2517)- Ilja Schneider(2481) 0:1

Marcin Dziuba(2558) Rainer Buhmann(2612) remis

Aleksander Miśta(2589) – Jaroslav Krassovizkij(2429) 1:0

Jean-Luc Chabanon(2472) – Kacper Piorun(2591) 0:1

Krzysztof Jakubowski(2564) – Robert Baskin(2329) remis

Olaf Wegener(2444) – Paweł Jaracz(2503)  remis

Łukasz Cyborowski(2530) – Romuald Mainka(2417) remis

Ralf Kotter(2364) – Piotr Bobras(2531) 0:1

Runda XII

Mateusz Bartel(2623) – Markus Ragger(2695) 1:0

Erwin L’Ami(2614) – Bartosz Soćko(2617) remis

Marcin Tazbir(2517) – Rasmus Svane(2542) remis

Michał Olszewski(2548) –  Dennis Wagner(2579) 1:0

Aleksander Miśta(2589) – Felix Graf(2479) 1:0

Kacper Piorun(2591) – Paweł Jaracz(2503) 1:0

Danyyil Dvirnyy(2543) – Łukasz Cyborowski(2530) 0:1

Piotr Bobras(2531) – Arnd Lauber(2437) 0:1

Bartłomiej Heberla(2531) – Wouter Spoelman(2583) remis

Richard Rapport(2649) – Grzegorz Gajewski(2646) 1:0

Robert Kempiński(2637)  – Jean-Pierre Le Roux(2572) 1:0

Jose Fernando Cuenca Jimenez(2521) – Łukasz Jarmuła(2350) 0:1

Runda XIII

Felix Graf(2479) – Mateusz Bartel(2623) remis

Bartosz Soćko(2617) – Paweł Jaracz(2503) remis

Lawrence Trent(2452) – Marcin Tazbir(2517) 0:1

Jean-Pierre Le Roux(2572) – Michał Olszewski(2548) remis

Markus Ragger(2695) – Aleksander Miśta(2589) remis

Kacper Piorun(2591) – Erwin L’Ami(2614) 1:0

Łukasz Cyborowski(2530) – Jens-Uwe Maiwald(2452) remis

Piotr Bobras(2531) – Jokov Loxine(2411) remis

Bartłomiej Heberla(2531) – Aleander Areshchenko(2661) 1:0

Grzegorz Gajewski(2646) – Viktor Erdos(2616) remis

Dennis Wagner(2579) – Robert Kempiński(2637) 1:0

Łukasz Jarmuła(2350) – Benedict Krause(2289) 1:0

Runda VIIc

Daniele Vocature(2570) – Grzegorz Gajewski(2646) remis

Mateusz Bartel(2623) – Martin Kraemer(2574) 1:0

Ilja Schneider(2481) – Bartosz Soćko(2617) 0:1

Jens-Uwe Maiwald(2452) – Aleksander Miśta(2589) 0:1

Kacper Piorun(2591) – Uwe Boensch(2552) 1:0

Raj Tischbierek(2433) – Krzysztof Jakubowski(2564) 0:1

Runda XIV

Marcin Tazbir(2517) – Viktor Erdos(2616) remis

Radek Wojtaszek(2741) – Alexander Motylev(2649) remis

Andreas Schenk(2483) – Bartłomiej Heberla(2531) remis

Jan Votava(2521) – Darek Świercz(2613) 0:1

Jan-Krzysztof Duda(2645) – Grzegorz Gajewski(2646) 1:0

Mateusz Bartel(2623) – Kamil Mitoń(2605) remis

Rasmus Svane(2542) – Bartosz Soćko(2617) 0:1

Michał Olszewski(2548) – Daniele Vocaturo(2570) remis

Aleksander Miśta(2589) – Emil Powierski(2278) 1:0

Viktor Polischuk(2321) – Kacper Piorun(2591) 0:1

Krzysztof Jakubowski(2564) – Arne Jachens(2274) 1:0

Łukasz Jarmuła(2350) – Laszlo Gonda(2547) 1:0

Runda XV

Richard Rapport(2649) – Marcin Tazbir(2517) 1:0

Aleksander Donchenko(2568) – Radek Wojtaszek(2741) remis

Bartłomiej Heberla(2531) – Francisco Vallejo Pons(2689) 0:1

Darek Świercz(2613) – Ernesto Inarkiev(2660) remis

Daniele Vocaturo(2570) – Jan-Krzysztof Duda(2645) 1:0

Grzegorz Gajewski(2646) – Michał Olszewski(2548) 1:0

Simon Bekker-Jensen(2438) – Mateusz Bartel(2623) 0:1

Kamil Mitoń(2605) – Martin Kraemer(2574) 1:0

Bartosz Soćko(2617) – Michael Kopylov(2409) 1:0

Lubomir Ftacnik(2556) – Aleksander Miśta(2589) 0:1

Kacper Piorun(2591) – Jonas Lampert(2469) 1:0

Dmitrij Kollars(2443) – Krzysztof Jakubowski(2564) remis

Predrag Nikolic(2606) – Łukasz Jarmuła(2350) 0:1

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona imprezy.

One Comment

  1. Kacper – jak piorun !

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.