Turnieje szachowe

Korobov wygrywa Poikovsky 2015.

| 0 comments

Poikovsky 2015 logo

W dniach 27 wrzesnia – 8 października odbyła się 16 edycji turnieju szachowego im. Mistrza Świata Anatola Karpowa rozgrywanego w rosyjskiej miejscowości Poikovsky. Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund systemem kołowym z udziałem 10 zawodników.

Poikovsky 2015 KorobovFot. Ermak-Info

Pierwsze miejsce podzielili razem reprezentant Ukrainy Anton Korobov oraz arcymistrz z Mołdawii Viktor Bologan zdobywając po 6 punktów. Dzięki lepszej punktacji pomocniczej zwycięzca ogłoszono tego pierwszego. Po 5 punktów zdobyli Ernest Inarkiev, Emil Sutovsky oraz Denis Khismatullin. Z 4 punktami zawody zakończyli Igor Lysyj oraz Ilija Smirin. 3,5 punktu zdobyli Alexei Shirov oraz Alexander Morozevich. Z 3 punktami zawody ukończył Viktor Laznicka.