Turnieje szachowe

Mistrzostwa Śląska i Mistrzostwa Katowic w szachach 2016.

| 0 comments

Katowice 2016 logo

W dniu Święta Konstytucji 3 Maja rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska i Katowic w szachach błyskawicznych. W zawodach wzięło udział 82 zawodników, z czego czterech miało ranking powyżej 2600 ELO.

Katowice 2016 logo2

Organizatorem był MDKSzopienice-Giszowiec” w Katowicach wraz z klubem szachowym Hetman Katowice oraz Śląski Związek Szachowy. Fundatorem pucharu dla zwycięzcy jest Prezydent Katowic, a oprócz świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji, także celebrowano 95 rocznice wybuchu III Powstania Śląskiego.

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem był Jan-Krzysztof Duda, który legitymuje się rankingiem 2678. I okazało się, że faworyt z Małopolski okazał się najlepszy zwyciężając w całych zawodach z dorobkiem 10,5 pkt. Jedynym zawodnikiem, który zadał mu porażkę był zdobywca drugiej lokaty Maciej Klekowski, a trzecią pozycję zdobył Grzegorz Gajewski – obydwaj po 10 pkt. Najlepszą z pań była Katarzyna Murawko, która zdobyła 8 pkt.