ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Turnieje szachowe

Turniej przyjaźni polsko-węgierskiej.

| 0 comments

PolWeg 2016 logo

W dniach 7-8 maja 2016 rozegrany zostanie po raz czwarty Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Miejscem zawodów jest katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe, a zawody rozgrywane są tempem szachów szybkich. 

PolWeg 2016 logo2

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem jest trener kadry narodowej Bartosz Soćko, który legitymuje się rankingiem 2688(w tej kategorii szachów). Oprócz niego ranking powyżej 2600 ELO mają jeszcze Mateusz Bartel(2674), Darek Świercz(2651), Viktor Erdos(2616) oraz Kamil Mitoń(2615). Ranking powyżej 2500 ma 8 zawodników. W sumie do turnieju głównego zgłosiło się 249 zawodników i zawodniczek. Najwyżej rozstawioną kobietą jest Monika Soćko(2424).

PolWeg 2016 logo3

Organizatorem zawodów są Śląski Związek Szachowy razem z miastami Katowice i Miszkolc. Turniej sędziuje IA Łukasz Brożek, a  rozegrane zostaną na dystansie 9 rund tempem 2 x 15 minut + 10 sekund za każde wykonane posunięcie. Zawodnicy mają do podziału sumę 16.000 zł, z czego zwycięzca zdobędzie 4.000 zł. Oprócz turnieju głównego rozegrane zostaną także turnieje dodatkowe w pięciu grupach.

Transmisja

Po I dniu na czele tabeli mamy trzech zawodników z kompletem 5 punktów, w tym jednego Polaka – Zbigniewa Paklezę. Oprócz niego są to Białorusini Kirill Stupak oraz Sergei Azarov. Pół punktu mnie ma 7 zawodników – 5 Polaków, Ukrainiec oraz najlepszy z Węgrów Tamas Banusz.

Czterech zawodników, w tym trzech Polaków i jeden Węgier podzieliło pierwszą lokatę z wynikiem 7,5 pkt z 9 partii. Szczęściarzem okazał się Kacper Piorun, który miał najlepszą punktację pomocniczą i został ogłoszony zwycięzcą. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Soćko, a trzeci był najlepszy z Węgrów Tamas Banusz. Mateusz Bartel musiał zadowolić się miejscem poza podium. Najlepszą kobietą okazała się Monika Soćko, która zdobyła 7 pkt, a najlepszym juniorem reprezentant Ukrainy Kirill Shevchenko również z 7 pkt.

PolWeg 2016 wyniki

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.