ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Turnieje szachowe

XVII Memoriał Najdorfa.

| 4 komentarze

W dniach 8-17 lipca odbywa się w Warszawie XVII edycja Memoriału Mieczysława Najdorfa pod nazwą MetLife WarsawNajdorf Chess Festival.  W tym najsilniejszym openie rozgrywanym w Polsce mamy okazję zobaczyć ciekawy zestaw zawodników, w tym reprezentantów Polski.

Turniej rozgrywany jest pod patronatem Pani Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, a współpartnerem jest Polski Związek Szachowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z reprezentantów Polski najwyżej rozstawiony jest z numerem 5 Mistrz Polski Kacper Piorun(2632). Wyższy ranking od niego mają Ivan Cheparinov(2703), Zahar Efimenko(2643), Vladislav Kovalev(2639) oraz Daniel Fridman(2635). Najwyżej rostawioną kobietą – z 25 numerem – jest była Mistrzyni Świata Antoaneta Stefanova(2512) , a na 30 miejscu rozstawiona jest Monika S0ćko(2480).

Transmisja

Aktualny Mistrz Polski Kacper Piorun zwycieżył samodzielnie zdobywając 7 pkt z 9 partii. Drugie miejsce zdobył niespodziewanie Daniel Sadzikowski, a w pierwszej dziesiątce oddaliśmy tylko 3 pozycje. A był to najsilniejszy turniej rozgrywanyw naszym graju. Gratulacje dla reprezentantów Polski.